Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Ostródzie powstała w 2013 roku. Obecnie szkoła oferuje 3 poziomy kształcenia:

SMS Szkoła Podstawowa klasy I-VII
SMS Gimnazjum klasy I-III
SMS Liceum Ogólnokształcące klasy I-III

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Ostródzie realizuje podstawę kształcenia ogólnego i programy szkolenia sportowego zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej. Szkoła umożliwia rozwój dzięki szerokiej palecie zajęć sportowych i edukacyjnych. Wysoki poziom nauczania jest dostosowany do indywidualnych potrzeb uczniów, natomiast szeroki wachlarz zajęć sportowych oraz specjalnie przygotowany plan treningowy pozwala na ogólny rozwój fizyczny zawodnika. W ramach programu szkolenia sportowego SMS organizuje obozy szkoleniowe, ponadto uczniowie szkoły startują w zawodach i turniejach rangi wojewódzkiej, ogólnopolskiej oraz zagranicznej. SMS bierze także udział w lidze młodzieżowej piłki siatkowej w każdej kategorii wiekowej.
Kadrę szkoły tworzą najlepsi specjaliści: trenerzy, nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących, fizjoterapeuta, pielęgniarka, pedagog szkolny. Uczniowie są pod opieką lekarza sportowego.

Dla uczniów spoza Ostródy SMS oferuje zakwaterowanie w internacie znajdującym się w budynku szkoły. Od września 2017 roku do dyspozycji uczniów będzie 20 pokoi dwuosobowych z pełnym węzłem sanitarnym.

SZKOŁA NIE POBIERA CZESNEGO!